29 Kasım 2016 Salı

Howl's Moving Castle

İlgili resim

Konnichiwa minna! Bugün sizlere çook severek izlediğim hatta bayıldığım bir anime movie tanıtmak istiyorum.Studio Ghibli'den 2004 yılında Japonya'da vizyona giren bir anime.Anime izleyen izlemeyen herkesin izlemesi gerekir.Çünkü Studio Ghibli, Çünkü Hayao Miyazaki...


Bir de bu animenin bir ostu var ki çoook güzel çoook...Ostu hemen koyuyorum yukarıya,ki zaten dinlerseniz hemen izleyesiniz gelecek benden söylemesi :) Arka planımda da şu an o çalıyor..
Konumuza gelelim;

Sophie şapka dikmekle geçimini sağlayan genç bir kadındır.Bir gün şehirde dolaşırken Howl adında yakışıklı bir büyücüye rastlar.- Ahh o büyücü <3 - Büyücü o an için Sophie'yi kötü ruhların elinden kurtarmıştır.Ancak karanlık tarafın büyücü lideri Sophie'yi yalnızken yakalar.Onu lanetleyerek yaşlı bir kadına çevirir, sonra da Howl'a mesajını iletmesini söyler.Sophie bir süre çaresizce bekledikten sonra bu yaşlı bedeniyle derdine bir çare bulmak için yola çıkar.Uzun bir yolculuktan sonra Howl'un yürüyen şatosuna ulaşır.İçeri girdiğinde ise kendisini bambaşka sihirli bir dünya beklemektedir.

-Konu,Türkanime'den alıntıdır.-


İlgili resim

Resimdekiler Sophie ve Howl.İlk tanıştıkları zaman.:) Karakterlerden biraz bahsedeyim.Sophie, şapkacı dükkanında çalışan sevimli bir kızımız.Howl'sa yapyakışıklı bir büyücü.Yürüyen bir şatosu var.Ve o şatoda bir düğme var ki, her çevirdiğinde kapısı başka bir yere açılıyor.Öyle de bir hayal gücü:)

İlgili resim

Şu yürüyen şatoysa apayrı bir şey.. Hayao Miyazaki'nin hayal gücüne hep hayrandım,öyle de kalacağım.

İlgili resim

Bu da Calcifer.Burda kötü kötü bakmış olabilir ama kendisi çok tatlı.:D Kendisi bir cin aslında ama Howl ile bir anlaşma yapmış.Howl'un kalbini taşıyor ve bu sayede Koskoca yürüyen şatoyu yürütüyor,banyoya sıcak su veriyor.Kısaca evin ve Howl'un kalbi diyebiliriz.:)

howl's moving castle child ile ilgili görsel sonucu

Bu da Howl ile birlikte yaşayan küçük büyücü.Yesinler onu :D Kendisi animeye renk katar,tatlış bişeydir.

İlgili resim

Bu da ağzına bir tane -hatta  beş altı tane - patlatmak istediğim kötülükler cadısı.Kendisinin böyle genç durduğuna bakmayın, kendisi sürekli kalp yer.Böylelikle insanların gençliğini alır,onları yaşlı bırakır ve kendisi gençleşir.Neffrett nefffrett!

howl's moving castle witch ile ilgili görsel sonucu

Kendisinin gençliği gidince tonton bir teyzeye dönüşmüştür.Ama yine de kendisinden çok hoşlanmam.            
                  
-Ne kadar çok kendisi demişim :D tam 5 tane -

Evveeet minna.Bu şekilde çok beğendiğim animenin tanıtımının sonuna gelmiş bulunuyoruz.Daha anlatılacak bir sürü şey var aslında, a durun durun ! En önemli kişiyi tanıtmamışım Şalgam Kafaaa.Animenin maskotu gibi birşeydir bu.Onu da çok severiz,Sürekli Sophie'nin yanında belirir durur.Ona yardım eder.:) Acaba bu şalgam kafanın korkuluktan başka bir olayı var mıdır? İzleyerek göreceksiniz..

İlgili resim

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere,hoşçakalın!


2 yorum:

  1. Studio ghibli çok güzel animeler yapıyor , bununda konusu da baya ilginçmiş ^^

    YanıtlaSil
  2. Evet bencede :) Kesinlikle izlemelisin ben çok sevmiştim izlediğimde

    YanıtlaSil