20 Ocak 2017 Cuma

Paris'ten Sevgilerle -Kitap yorumu-Selam millet !
Bugün sizlere yeni bitirdiğim Alexandra Potter'ın Paris'ten Sevgilerle kitabını yorumlayacağım . Öncelikle kitabı Tüyap'tan almıştım , okumaya ancak şimdi zaman bulabildim . Oldukça uzun bir romandı , yaklaşık 3 - 4 günde bitirdim . Uzun olmasına rağmen bir çırpıda bitiveren , romantik , yeri geldiğinde güldüren güzel bir kitaptı benim için. Sınavlardan sonra böyle bir kitap okuyup dinlenmek iyi geldi açıkçası :)  Kitaptaki Emanuelle & Henry ' nin hikayesi kitabı çok daha güzelleştirmişti . Normalde romantik sıradan bir kitap okuyacağımı düşünürken Emanuelle ve Henry'nin hikayesi , gizemleri , mektupları , aşkları ,  bir kadının hiç oturmadığı halde 70 yıl boyunca bir evin kirasını ödemesi ve aslında evin bomboş olması gibi ilginç, okuyucuyu merakta bırakan olaylar çok hoşuma gitmişti .
Kitabın karakterleri de bana göre güzel işlenmişti . Bütün karakterler romana tam oturmuştu .
Kitabın çevirisi de oldukça iyiydi . Okurken anlayamdığım garip cümleler yoktu. Yayınevi de Arkadya Yayınları bu arada , alacak olursanız söyleyeyim :)
Kısacası canınız sıkılmışsa , kafa dağıtmak ve biraz dinlenmek için güzel bir kitap .
Bu arada kitapta Paris çok güzel anlatılmıştı , Paris'e gidip Eyfel Kulesi'ni görmek istedim okurken :)
Hazır kitap Paris'te geçiyorken  Paris'e çok yakıştığını düşündüğüm bir şarkıyla sizi baş başa bırakıyorum . Başka bir postta görüşmek dileğiyle , kendinize çok iyi bakın , hoşçakalııın ! :)15 Ocak 2017 Pazar

Aşk ve Gurur - Pride and Prejudice -

aşk ve gurur film ile ilgili görsel sonucu

Bugün izlediğim , ertelediğime pişman olduğum enfes bir yapımı sizlerle paylaşmak istiyorum.Bir çoğunuz izlemiştir diye düşünüyorum.Çünkü romantizm denilince ilk akla gelen klasiklerden..
   En yakın zamanda kitabını da edinip okumaya başlayacağım.İsterseniz hemen konusuna geçelim. Biliyorum bir çoğunuz izledi ancak içinizde hala izlemeyen vardır diye düşünüyorum.
Zaten bu güzel filmi tekrar hatırlamak hangimizin hoşuna gitmez ki